Fall 2022 Semester

A Honor Roll

Grade 9

Ellie Anderson, Jeremy Ayala, Grace Bailes, Broderick Bailey, Dean Bernskoetter, Susan Bestgen, Blake Bode, Maxwell Borgmeyer, Elizabeth Boyer, William Boyer, Erin Broker, Brett Brooks, Emma Brown, Ruth Cassmeyer, Alex Chiles, Daelyn Crisostomo, Josie Doctorian Hayden, Shannen Dollar, Noah Doolittle, Quade Edwards, Carsyn Ellis, Dylan Estes, Braden Fann,  Lauren Forbis, Josie Francka, Hannah Gerber, Carter Grothoff, Gabriel Hammond, Alaina Herrbold, Amanda Hoke, Benjamin Holee, Eli Homan, Ethan Hood, Cadyn Howell, Natalie Huenink, Bethanie Keilholz, Arabella Klatt, Stephen Kummer, Zachary Landwehr, Benjamin Lanigan, Sophia Leaf, Grant Lindsey, Andrea Lock, Andrew Loethen, Bridget Maher, Elise Martin, Olivia Martin, Lourdes Matanane, Noah Mengwasser, Blythe Mercer, Miles Miller, Olivia Monnig, Grayson Moore, Ellayna Morasch, Claire Morris, Helene Neuenswander, Chloe Nilges, Hunter Oligschlaeger, Aleya Perkins, Linley Pleus, Noah Rankin, Ruby Rockers, Allison Roling, Emily Roling, Peyton Samson, Layla Schaefer, Madeline Schlacks, Eli Schmidt, Reagan Schmitz, Kamryn Simon, Ava Smith-Vandergriff, Quinton Stafford, Cora Steinlage, Anna Stokes, Sydney Suthoff, Alyson Thessen, Chloe Till, Clara Underwood, Berkley Van Loo, Kylie Verslues, Sophie Verslues, Claire Walters, Austin Weaver, Connor Wekenborg, Gavin B. Wilson, Kambell Winegar, Haley Womack and Sierra Zuck.

Grade 10

Bryce Allen, Deanna Backes, Callie Bellsmith, Ian Benne, Rose Bestgen, Charlotte Bybee, Claire Cassmeyer, Zoe Cheng, Nolan Clarkston, Caleb Daledovich, Jack Ewers, Lydia Gassen, Landon Gerlach, Frances Grellner, Samuel Grothoff, Kristopher Haley, Kenadi Harrison, Abigail Heckenkamp, Hannah Hentges, Claire Huntley, Alana Hynes, Calen Jones, Alison Kolb, Madeline Larkin, Charles (Alex) Lewis, Matthew Liebsch, Samuel Lopez, Grace Luebbering, Cale Luebbert, Alexander Marberry, Lauren Mathews, Alaina Meyer, Brody Metzger, Catherine Meystrik, Harper Moats, Lydia Moellers, Macy Morris, Mary Iris Morrisey, Richard Mosha, Lela Mueller, Alyssa Muenks, Mazie Patek, Emerson Price, Emily Sanning, Jack Scheperle, Gracie Scheulen, Lauren Schroeder, Margaret Stonner, Landon Strickland, Nathaniel Strope, Luke Swan, Griffon Talken, Timothy Tharp, Kenzi Toebben, Cambri Van Loo, Lauren Verslues, Elliot Vollet, Dugan Williams and Anna Worthen.

Grade 11

Gracie Bullock, Kailey Cracraft, Sydney Drinkard, Allison Echelmeyer, Payton Fann, Alison Forbis, Elizabeth Gaines, Sofia Herbert, Isabella Herrbold, Sophia Johnson, Nathan Kever, Karoline Klebba, Sarah Knollmeyer, Luke Labenz, Blake Lang, Enzo Lenart, Mary Lorang, Molly Maher, Mark McDonald, Ava Morris, Emily Rodriguez, Grayden Schmitz, Addison Slicker, Paige Sooter, Kearra Steinlage, Isabelle Struemph and Zachary Wieberg.

Grade 12

Macy Bax, Makena Belt, George Bestgen, Grant Boessen, Rae Bohlken, Brock Brenneke, Danielle Buker, Madeline Carel, Sarah Case, Patrick Conley, Matthew Cremer, Lily Delk, Chapel Dobbs, Antonniah Douglas, Andrew Dowden, Mikah Edwards, Hallie Fife, Korbin Fisher, Lauren Gassen, Jacob Gerling, Miles Godbee, Tyler Groose, Zachary Haake, Logan Hancock, Carson Hayes, Victoria Hentges, Charles Hinds, Landon Hoelscher, Aiden Hoeme, Bridget Hollingsworth, Alyssa Hood, Savanna Huckstep, Audrey Hudson, Gabriella Jacobs, Arica Ketcherside, John (Jack) Klebba, Mason Kliethermes, Audrey Klinger, Philip Knox, Jessica Koenigsfeld, Leah Kolb, Miranda Kolb, Trevor Kolb, Kayden Kummer, Baz Lachcik, Jacob Lanigan, Jonah Lanigan, Davis Linhardt, Makayla Luebbert, Hannah Luetkemeyer, Isabella Lyskowski, Aidan Martin, Avery Massman, Allie Mathews, Faith Ann Meyer, Hannah Meystrik, Ava Millard, Drew Miller, Josie Morasch, Elena Myers, Joseph Oliveras, Kaitlyn Palmer, Colton Pecher, Schyler Phillips, Caleb Porting, Joseph Raley, Michael Randazzo, Jacob Rembecki, Brooke Reutter, Nathaniel Roark, Matalin Rost, Samantha Schlacks, Tori Schmidt, Camryn Strope, Stella Struttmann, Abigail Tesreau, Romane Vallon, Landrey VanOverschelde, Miles Vollet, Brady Voss, Sarah Voss, Machaela Wehrle, Jace West, Jonathan (JT) Wieberg, Caroline Wilson, Lily Winegar and Kadence Wynn.

B Honor Roll

Grade 9

Rylie Balkenbush, Sloan Birk, Rubi Boeckman, Domenic Calvaruso, Joslyn Campbell, Claire Carel, Noah Carel, Nimrod Chapel, Samantha Christian, Collin Drews, Jackson English, Marlee French, Luke Galbraith, Izabella Gaono, Owen Gipe, Tobyas Godwin, Leon (Emry) Gosche, Grey Gresham, Ila Haynes, Emma Heimericks, Logan Hillman, Tyler Hoelscher, Colin Holdener, Stone Hosier, Jayli Howell, Abby Hrastich, Brock Jennings, Joseph Jones, Gavyn Kempker, Genevieve (Evie) Komoroski, Charles Korba, Ava Lake, Payton Lamb, Kate Leuthen, William Lloyd, Alex Lock, Cody Mackey, Bridger Markway, Allison Marke, Jessica Massman, Lochlan Mays, Lucy McElwaine, Skyler McGinty, Joseph McKinney, Brayden Means, Grant Moreland, Jaylynn Norwood, Brady Palmer, Emma Pfenenger, Gavin Reece, Bobbi Renn, Jenna Roark, Aivee Sandbothe, Samuel Saucier, Charles Schell, Dawson Schnieders, Samuel Stonner, Justin Strope, Sophia Trachsel, Grace Van Dyne, Cash Warner, Ainsley Weaver, Mia Wehmeyer, Addisyn Wilson, Gavin K. Wilson, Alexander Wood and Tyler (Morgyn) Woods.

Grade 10

Kaytlin Bates, Moira Bax, Conner Berhorst, Wyatt Boessen, Marjorie (Ellie) Brown, AlexisBruns, Lindley Buchanan, Aleksandr Careaga, Molly Case, Adrianna Clemons, Mailei Custard, Jude Dallmeyer, Addyson Dollar, Sabrina Eisterhold, Julia Fernandez Hernandez, Alexander Fife, Aiden Fritz, Sady Garner, Cash Garvin, Flynn Hamilton, Jack Hamilton, Jonathan Hasty, Gavin Hoelscher, Maximus Howren, Mary Elyse Imhoff, Daisy Jahnsen, Allison Kampeter, Payton Kauffman, Will Kemna, Lydia Kirchner, Adam Kleffner, Jack Kliethermes, Grant Lamb, Alexzander Libbert, Eloise Lock, Coen Loethen, Easton Lueckenhoff, Emerson Mason, Abigail Mays, Kaden Murphy, Allie Nichols, Kayleigh Peters, Nickolas Petty, Crosby Pierce, Samuel Radmacher, Bryce Reed, Madeline Renner, Anna-Kate Rost, Ethan Sargent, Avery Saucier, Jonas Schanuth, Anna Schatte, Hayden Schlup, Julian Schmidt, Brett Schnieders, Jack Schwartz, Taylor Sherlock, Jacob Smith, Elizabeth Sneller, Macy Sommerer, Reagan Strickland, Aidan Surface, Paul Truesdale, Alexandria Underwood, Randell Vassos, Abigail Verslues, Madelyn Vieth, Burke Winegar, Paige Wobbe, Ashlynn Wolken, Austin Wolken, Anneliese Wright and Kayleigh Wynn.

Grade 11

Kailyn Allred, Nicholas Ammons, Claire Ashley, Anna AuBuchon, Burke Bauer, Adalyn Bayer, Lucas Bloomer, Anthony (AJ) Brooks, Jeremiah Bruemmer, Addisyn Bryant, Kendall Call, Jack Callahan, Alexander Cook, Abigail Cooper, Devin Crisostomo, Chloe Doerhoff, Elizabeth Drainer, Makenna Dunlap, Evan Dunn, Nicholas Dyro, Caleb Farris, Maddox Fisher, VanKeaton Forck, Mason French, Claire Galbraith, Blair Godbee, Myles Gresham, Allana Grewing, Briseis Haill, Andrew Heislen, Sophia Hinds, Sarah Hollaway, Elaina Hood, Jayla Howard, Jordan Howard, Marta Howard, Garrett Ickes, Ryan Jeffries, Lane Jennings, Ian Jerozal, Dwyn Jones, Alexander Kampeter, Graham Kauffman, Madison Kempker, Ty Kiesling, Landon King, Adalyn Koelling, Emma Korba, Elise Lauf, Alora LePage, Maryann Lloyd, Max Luebbering, Trent Luebbert, Emelia Lyskowski, Matthew Malmstrom, Jada Markway, Jaxon Meller, Stephen Meisel, Bree Meyer, Logan Montoya, Abbey Otten, Alexander Owens, Ella Patterson, Landon Petershagen, Max Pope, Kendyll Rackers, Maryn Randolph, Kate Renkemeyer, Trey Rice, David Robinson, Katherine Roling, Kalyn Saucier, Isaac Schatzer, Kelly Schlueter, Archer Schnieders, Samuel Schnitzler, Morgan Schonhardt, Paxtyn Schrimpf, Gavin Schwant, Kenley Schwartze, Rachel Sifford, Olivia Stith, Lain Strope, Jake Switzer, Mackayla Turner, Olivia Vaught, Drew Vercelli, Austin Verslues, Madison Verslues, Elizabeth Voss, Connor Wideman, Justin Wieberg, Alexandria Wilde, Kase Winegar, Samuel Wyrick and Brooke Yanskey.

Grade 12

Jason Arnold, Brynn Baker, Resmer Patrick Baker, Wyatt Basinger, Molly Berkey, Brooke Boessen, Hayli Boessen, Brendan Callahan, Ryan Crane, Jace Duemmel, Harrison Farmer, Samuel Fick, Ethan Foucheaux, Delaney Gash, Taylor Gerlach, Linda (Lynn) Gosche, Cayden Grothoff, Summer Hake, Elsie Heimericks, Madison Hentges, David Hofherr, Audrey Holzhauser, Steven (Max) Huber, Alexis Huddleston, Cole Huffman, Bailey Hurr, Devin Jaegers, Brianna Kiral, Emma Komoroski, Kennedy Kupec, Tanner Lalk, Cassandra Lamb, Kambrie Lenox, Caleb Lueckenotte, Connor Maloney, Madilyn May, Lou Mertens, Alexander Neiman, Henry Neuenswander, Ifanya Nzoiwu, Anne Page, Zane Parks, Carter Prenger, Kambria Quinn, Isaac Rackers, Cole Reichel, Anderson Rosvall, Brady Rush, Cale Sappenfield, Cole Scheulen, Dalton Scheulen, Kurt Spears, Jerry Suresh, Cody Suthoff, Kannon Talken, Ethan Toebben, Madilyn Trachsel, Lesley Uong, Luke VanLoo, Braden Verslues, Lucas Webb, Ethan Wilson, Alyssa Wobbe, Trenton Wolken and Lucas Woods.